נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הבית החכם: הכירו את החיים בעתיד

מבנה חכם

לפני כמה ימים התארחנו לראשונה בבית חכם (אנחנו קוראים לו הבית של העתיד). זו הייתה חוויה יוצאת דופן שגרמה לנו להבין שאנחנו חיים בעידן טכנולוגי מפותח ביותר. ערכו לנו סיור מקיף ברחבי הבית וגילינו בכל רגע עובדות חדשות ומרתקות אודות הבית הייחודי. ככל שהתעמקנו בנושא, הבנו שאנחנו צריכים לכתוב עליו מדריך שיאפשר גם לאחרים להכיר את הבית המיוחד הזה מקרוב וזה בדיוק מה שעשינו. אתם מוזמנים להישאר אתנו ולגלות את הבית החכם – הבית של העתיד.

 

תכירו את הבית החכם

בית חכם, כשמו כן הוא, הוא בית שעושה עבורכם כל מיני דברים. בתים חכמים מתחלקים לכל מיני קטגוריות שכוללות בעצם מערכות בקרה ושליטה על אלמנטים שונים. זה מה שהופך את הבית לחכם. הנה חלק קטן מאוד מהמערכות השונות שנשלטות על ידי הבית החכם:

  • מערכת התאורה
  • מערכת מיזוג האוויר
  • מערכת התקשורת ועוד

לכל מערכת יש תחומי אחריות שונים. למשל – למערכת האבטחה של הבית יש אחריות על האזעקה, הנעילה של הדלתות והבית כולו, הפעלת המצלמות ועוד.

 

המיתוס הגדול ביותר שצריך לנפץ על בית חכם

לפני שהגענו אל הבית החכם המדובר, היינו בטוחים שהשליטה החכמה היא לא כדאית בגלל שהיא אינה אמינה. המיתוס הזה התברר לנו כנכון אי שם לפני כמה שנים, כאשר המערכת של בית חכם הייתה ממש בחיתוליה. היום, יש שליטה מקיפה על ידי המערכות שצוינו לעיל, כך שאין מה לדבר בכלל על חוסר כדאיות. מדובר פה בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת לדיירי הבית מקסימום נוחות ומינימום מאמץ.

 

היתרונות של הבית החכם

אחד היתרונות הבולטים ביותר שאנחנו ראינו בבית החכם נוגעת למערכת האבטחה. מערכת זו של בתים חכמים נחשבת מסתבר למבוקשת ביותר בעולם. זאת משום שהיא משלבת בתוכה מגוון רחב של יתרונות בחבילה אחת שהיא נגישה מאוד ויעילה. היא כוללת בין היתר את הדברים הבאים:

  • הפעלה של תאורת חירום להתרעה
  • ניתוק מלא של כל המערכת החשמלית בבית
  • גלאי תנועה

והיתרון המשמעותי ביותר מבחינתנו (מי שגרים באזור שיש בו לא מעט פריצות לבתים לאחרונה) נוגע לשליחה של קריאה לצוות אבטחה בבניין או אל חברת אבטחה שתבוא לבדוק אם אירעה פריצה לבית.

 

בית חכם – בחירה חכמה

עכשיו, אחרי שסקרנו את הבית החכם באופן מקיף אנו יכולים להגיד לכם שבחירה בבית מסוג זה היא בחירה חכמה. אמנם הצגנו בפניכם פרטים מסוימים מאוד שנוגעים לבית החכם ולא את כל התמונה המלאה, אבל אתם יכולים לראות יחד אתנו שמדובר בבית שמאפשר לכם להרגיש בו בנוח מכל הבחינות.

 

לסיום

עד כאן המדריך שאפשר לכם להכיר על קצה המזלג את הבית החכם, זה שצפוי להיות הסטנדרט בבתי אב רבים בישראל ובעולם בשנים הבאות.

בית פרטי

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טכנולוגיה