נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

חשמל לדירות

חשמלאי עובד

הדירה או הבית בהם אנו גרים כוללים אלמנטים שונים ומורכבים שמייצרים את הפאזל המושלם שקרוי בית. אחד האלמנטים המרכזיים שכלולים בבית המגורים שלנו הוא החשמל. התעסקות עם חשמל יכולה  להיות מסוכנת ואף להוות סכנת חיים בתנאים מסוימים. על מנת להימנע מהתחשמלות וסכנה חשוב לטפל בכל דבר במקום המגורים שלנו ושקשור לחשמל באמצעות חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון בעבודות חשמל שונות. 

 

כיצד תזהו חשמלאי מוסמך ומקצועי?

מקובל אולי לחשוב שחשמלאי הוא מקצוע פרוץ שכל אחד שלימד את עצמו איך להתעסק עם כבלי חשמל יכול לעסוק בו. אולם, המציאות שונה מתזה זו ומי שמעוניין לעסוק בחשמל מחויב בלימודי המקצוע ובקבלת תעודת גמר שמעידה על כך שהנו חשמלאי מוסמך. מדובר בבוגר לימודי הספק, זו ההגדרה המדויקת שנתנה המדינה לעוסקים במקצוע. חשמלאי יכול להיות גם מהנדס, טכנאי או הנדסאי ובהתאם להשכלתו הוא יירשם כבעל הרישיון לעיסוק בחשמל.

 

אלו תקלות חשמל נפוצות בדירות?

מרבית הדירות שנבנו בעשר השנים האחרונות נהנות ממערכת חשמל תלת פאזי וארון החשמל שלהן נמצא בתוך הדירה ולא כפי שהיה בעבר מחוצה לה. מידי פעם נוצר עומס חשמל בדירה או לחלופין אחד ממכשירי החשמל שבדירה אינו תקין ואז כפתור הפחת שבארון החשמל קופץ למטה ומחשיך את הדירה כולה. הדבר קורה על מנת למנוע קצר והתחשמלות. כשהדבר חוזר על עצמו והבעיה אינה ברורה לכם רצוי שתזמינו חשמלאי שיבדוק מהיכן נובעת התקלה.

תקלה נוספת בדירות הנה קצרים שנגרמים מסיבות שונות, קצר עלול להיות מסוכן ולגרום להתחשמלות ולכן, בכל מקרה של קצר יש להזמין חשמלאי מוסמך לבדיקת ואיתור הגורם המקצר ותיקון העניין.

עוד תקלה שכיחה בדירות מגורים היא ריח שרוף שיוצא משקע חשמלי מסוים, במצב כזה יש לנתק את המכשיר שמתחבר לנקודת חשמל זו ולהוריד את המפסק החשמלי שאחראי על הזרמת החשמל לנקודה. לאחר מכן יש להזמין חשמלאי לטיפול ותיקון הבעיה.

 

התקנות חשמל בדירות חדשות

התקנות חדשות כוללות מספר דברים שרק חשמלאי מקצועי יכול לבצע כדלקמן –

  • התקנת שקעי חשמל.
  • תגבור נקודות חשמל על פי בקשת רוכשי הדירה.
  • העברת קווי חשמל לתקרות הדירה ופתיחת פתח לנקודת מנורה.
  • התקנת קווי תקשורת.

את מגוון האלמנטים המפורטים לעיל חייב לבצע חשמלאי מוסמך שיודע להתעסק בחשמל, לחצוב תעלות חשמל בקירות, להתקין שקעים ולעבוד ברובד הנסתר של הקירות והתקרות.

 

מעבר לבית חכם

טוב, אז הבית שלכם לא היה טיפש קודם לכן אבל ניתן כיום לשדרגו למה שקרוי בשפה המקצועית "בית חכם".

חלק נכבד מהפעולות שיש לבצע כדי להעביר דירה למצב של "בית חכם" קשורות בעבודות תשתית מתחום החשמל ולכן, רצוי להזמין חשמלאי שיבצע את הפעולות הבאות –

  • התקנת מערכות שליטה בטמפרטורת הדירה שניתן לתקשר אתן מכל מקום.
  • התקנת מערכת שליטה מרחוק של דוד החשמל.
  • התקנת מערכת שליטה ובקרה מרחוק של כל תאורת הדירה.
  • התקנת מערכת שמירה אלקטרונית ומצלמות אליה ניתן להתחבר בכל זמן ומכל מקום.

 

חשמלאי מקצוען

חשמל יכול להיות מסוכן ולכן מומלץ לבצע את מרבית הפעולות שקשורות בחשמל בדירה באמצעות חשמלאי מקצוען, בעל ניסיון וציוד ייחודי לטיפול בחשמל.

חשמלאי עובד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי