נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ילדים מחוננים – מה ניתן לעשות עבורם

כתיבה

כל הילדים חכמים, מוכשרים ויכולים להגשים את כל החלומות שלהם, אבל יש ילדים שהדברים עבורם הם הרבה יותר פשוטים ומובנים.

ילדים מחוננים הם אוכלוסיית ילדים שעבורם כל נושא ההבנה, החשיבה והסקרנות הוא נושא הרבה יותר מפותח ומהיר, והם מגיעים להישגים מצוינים בפער משמעותי מיתר הילדים בגילם.

ילדים מחוננים הם ילדים שאפשר לפתח אותם ולהביא אותם להישגים אפילו גדולים יותר.

אז מה ניתן לעשות עבור ילדים מחוננים? בואו ונבדוק ביחד.

 

ילדים מחוננים – לצעוד קדימה בקצב המתאים

ילדים מחוננים לא פעם נתקלים בקשיים לא מעטים שקשורים במסגרת החינוכית שלהם. היות ומדובר על ילדים שקצב התפיסה שלהם בכל הנוגע לתכנים הנלמדים, לדוגמה, הוא קצב הרבה יותר מהיר והקליטה שלהם היא הרבה יותר חדה ומעמיקה מאשר של ילדים אחרים, הם נתקלים ברצון עז להתקדם קדימה עם החומרים הנלמדים, אך אינם יכולים לעשות זאת בשל קצב הלמידה הכיתתי.

היות והפערים הם גדולים, ילדים מחוננים יכולים לקחת היום חלק במסגרות לימודיות מתקדמות יותר, כך שילדים מחוננים שלומדים בכיתה י', לדוגמה, יכולים בהחלט ללמוד במסגרות שבהן נלמדים תכנים של כיתות יב', לדוגמה, והם יכולים אף לגשת לבגרויות של שכבת הגיל הזו. כמו כן, קיימות תכניות למתמטיקה, אנגלית ואף למקצועות מדעיים כמו פיזיקה, כימיה או ביולוגיה, שבהם ילדים מחוננים מוזמנים לקחת חלק ולהתקדם לקצב למידה שאף תואם מסגרות אקדמיות כאלו ואחרות.

 

לקיחת חלק בחוגים חיצוניים על ידי ילדים מחוננים

ילדים מחוננים שמאובחנים כבר בגיל צעיר ביותר, מוזמנים לקחת חלק במסגרות המיועדות באופן ספציפי לילדים מחוננים. מסגרות אלו מציעות מגוון חוגי העשרה מתקדמים כמו חוגי רפואה, אסטרונומיה, יזמות צעירה, תכנות, משחקי פיתוח חשיבה ועוד, והן הולמות בצורה לא פחות ממצוינת את רמת המשכל של ילדים מחוננים, שנהנים לקחת בהן חלק.

 

ילדים מחוננים – לא חריגים, רק צריכים לקבל את היחס הנכון

ילדים מחוננים לא פעם מרגישים חיצוניים לאוכלוסיה, וככאלו הם מצריכים קבלת יחס ספציפי שמספק את המאפיינים הכל כך ייחודיים שלהם. על מנת לפתח אצל ההורים לילדים מחוננים את היכולת להתמודד איתם בצורה נאותה, נפתח פורום הורים לילדים מחוננים. פורום זה הוא המקום הבטוח של אותם ההורים לשאול שאלות ולקבל תשובות שקשורות לחייהם ומאפייניהם של ילדים מחוננים, ובו הם יכולים לקבל טיפים להתמודדות עם כל מיני מצבים.

הפורום מספק מקום נהדר להרגשה חופשית ופתוחה עבור אותם הורים, שלא פעם לא יכולים להתייעץ עם חברים ובני משפחה על מצבם הייחודי של ילדיהם. באמצעות הפורום ניתן לקבל מענה שיאפשר לאותם הורים לצעוד בדרכים הבטוחות למען הפיתוח האישי של הילד או הילדה שלהם, ולענות על כל הצרכים שהם מביאים איתם בתור ילדים מחוננים. היכנסו גם אתם לפורום ותוכלו למצוא את התשובות שתמיד חיפשתם.

 

ילדים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים