נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כך תתרחבו לחו"ל

מטבעות

העסק שלכם הצליח בארץ וכעת אתם רוצים לעבר ליעד הבא ולהגשים את עצמכם בחו"ל? ברכותיי! זוהי שאיפה מצוינת, אך בטרם תעשו זאת יש כמה דברים שעליכם לדעת:

 

האם ההתרחבות לחו"ל מתאימה לעסק שלכם?

בכדי לענות על שאלה זו, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

  1. האם המוצר או השירות שלכם נחוץ בחו"ל? ואם כן – היכן בדיוק הוא נחוץ?
  2. האם תוכלו לעמוד בהספקת הכמות הנצרכת מהמוצר או מהשירות בחו"ל?
  3. האם המוצר או השירות עומדים בתקן הנדרש בחו"ל?

 

טיפים להתרחבות עסקים לחו"ל :

  1. הבינו את המנטליות של האוכלוסייה במדינת היעד, שכן כך תוכלו לדעת כיצד לפנות לליבם של הלקוחות הפוטנציאלים שלכם.
  2. תכננו את המעבר! למעבר העסק לחו"ל עשויות להיות השלכות רבות. משכך, עליכם ללמוד את השטח, להכין תוכנית עסקית ולתכנן לפרטי פרטים כיצד תבצעו את המעבר להפעלת עסקיכם בחו"ל. ביצוע מקדים זה עשוי לעזור לעסק שלכם להתבסס בקלות ובמהירות יותר בחו"ל.
  3. לימדו את השפה המדוברת במדינה אליה אתם מתכננים להתרחב. בכדי שתוכלו לתקשר עם שותפים עסקיים, ספקים, לקוחות ועוד – עליכם לדעת לתקשר איתם בצורה רהוטה.
  4. דעו את זכויותיכם! בדקו אם החברה שלכם זכאית להטבות מס כאלו ואחרות. ישנן חברות שמקום עיסוקן בחו"ל וזכאיות להטבות אלו – בדקו אם גם החברה שלכם זכאית לכך. בנוסף לכך, יתכן שאתם זכאים להחזר מע"מ על מוצר שקניתם בישראל אך הוא יוצא לחו"ל.
  5. פרסמו ומתגו את עצמכם. למיתוג ופרסום חשיבות רבה, שכן פרסום מגדיל את החשיפה למוצר והמיתוג מעלה את רמת היוקרה והרצון לקבל את המוצר. בכדי לבלוט מעל המתחרים שלכם בחו"ל, עליכם לשדר ייחודיות ויוקרתיות.
  6. מומלץ לשכור שירותים משפטיים וחשבונאיים שילוו את העסק שלכם בחו"ל. בכל מדינה ישנם פרוצדורות משפטיות וחשבונאיות שונות איתן צריך להתמודד, ושכירת אנשי מקצוע בתחומים אלו עשויה למנוע מכם כאב ראש גדול בהמשך. את ההתקשרות עם אותם אני מקצוע מומלץ לבצע כבר בשלבים הראשונים של המעבר, וזאת על מנת להיות ערוכים למעבר ולדאוג להימצאות כל המסמכים הנדרשים.
  7. יש להסדיר אישורי עבודה לצוות הישראלי שמגיע לעבוד בחברה שלכם בחו"ל, וזאת במטרה למנוע סיבוכים עם רשויות ההגירה.

 

הסתייעות בחברות חיצוניות המספקות שירותי משאבי אנוש וניהול פרויקטים

הסתייעות בחברות מעין אלה עשויה להקל רבות על מעבר העסק שלכם לחו"ל. חברות המספקות שירותי משאבי אנוש \ שירותי ניהול פרויקטים עשיות להסיר מכם דאגה להליכים פרוצדורליים רבים, וכך יתפנה לכם זמן להתמקד בפיתוח והעצמת העסק שלכם בחו"ל. ישנם חברות רבות המציעות שירותים אלה, כשאחת המובילות ביניהן היא חברת אדקו, אשר אודות פעילותה תוכלו לקרוא באתר האינטרנט שלה בכתובת Adecco.co.il.

 

לסיכום

התפתחות עסק לחו"ל עשויה לגרום לסיפוק רב, אך טומנת בחובה הליך פרוצדורלי מורכב. בכדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר מומלץ לתכנן את פתיחת העסק בצורה מושכלת ולהתכונן מראש לעתיד לבוא. הסתייעות בחברות המספקות שירותי משאבי אנוש או שירותי ניהול פרויקטים עשויה להקל מאוד על המעבר ולסייע לכם להתעסק בעיקר – הצלחת העסק בחו"ל.

 

מדד נתונים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עסקים