נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 דברים שחובה לכתוב על מצבה בישראל

3 דברים שחובה לכתוב על מצבה בישראל

המצבה היא אבן שמונחת על גבי הקבר, כאשר המטרה שלה היא שמי שמגיע לפקוד את קברו של הנפטר יוכל להעריך מי הוא היה על פי שכתוב עליה. זו הסיבה שהמצבה היא דבר כל כך חשוב, ולמרות שאין לנו יותר מידי מקום לכתוב עליה, אם עובדים בצורה נכונה בהחלט ניתן להכניס אליה תיאור של חיי הנפטר. כאן נעזור לכם להבין מה חשוב שיהיה כתוב על המצבה.

 

הקמת מצבה

הקמת מצבה היא אירוע מורכב. בתוך כל האבל על מותו של אדם קרוב אלינו אנחנו מוצאים את עצמנו כבר עוסקים בהנצחה שלו. ברוב קהילות עם ישראל נהוג שהמצבה מוקמת ביום השלושים לפטירה, מה שאומר שאין לכם יותר מידי זמן לחכות. כאן תוכלו לראות מדריך מומלץ לכיתוב על מצבה, אבל עוד לפני זה, הנה כמה דברים שחשוב שיהיו על כל מצבה של אדם מעם ישראל.

הקמת מצבה

 

נוסח כללי

הדבר הראשון שחשוב שיהיה על המצבה הוא המסגרת הבסיסית של הנוסח. המצבה מתחילה בדרך כלל בראשי התיבות 'פ"נ', שאמורות לבטא את העובדה שפה נטמן האדם ששמו חקוק על המצבה. לאחר מכן יופיע שמו של הנפטר בצירוף שמות הוריו בדרך כלל, וכמובן שגם שם המשפחה שלו. לאחר מכן יופיע הטקסט העיקרי של המצבה ובסיום נהוג לכתוב את ראשי התיבות 'תנצב"ה'.

הנוסח הכללי של המצבה הוא מעין מסגרת, וכמעט כל מצבה שתראו בבית קברות בישראל נראית ככה. כמובן, כדי לאפשר לכל אחד לתת ביטוי מיוחד למי שנפטר יש טקסטים על המצבה שאותם אתם רשאים לבחור כרצונכם.

 

תאריכים משמעותיים

על כל מצבה חקוק תאריך הפטירה של מי שקבור תחתיה, אבל אתם יכולים להוסיף עוד תאריכים משמעותיים בחייו של הנפטר. יום לידתו, זמן העלייה לארץ במידה והוא קרה או תאריכים של דברים אחרים בחייו המהווים אירועים משמעותיים. הסיבה לכך היא שרישום כזה מאפשר לנו טוב יותר להבין מי בדיוק האדם שטמון כאן.

 

תיאור של הנפטר ופועלו

החלק המרכזי של המצבה הוא זה שבו אתם מתארים את האדם שטמון תחתיה. בחלק הזה תוכלו לכתוב פסוקים שהיו קשורים אליו, תיאורים של פועלו או כל דבר שיעזור להבין מי בדיוק הוא היה. נסו להבין מה היו הערכים המרכזיים שהנחו את חייו, ואלו מידות שלו הייתם רואים לנכון לציין על קברו. אנשי מקצוע מתחום המצבות יוכלו לעזור לכם לבצע את הכתיבה הזו בצורה טובה.

 

לסיכום

הקמת מצבה היא משהו שנעשה בדרך כלל חודש ימים אחרי הפטירה. על המצבה חקוקים כיתובים שונים שנועדו לתאר את מי שקבור תחתיה. אם האחריות לכיתוב על המצבה מוטלת עליכם יש כמה דברים שחשוב שיהיו כתובים עליה. מלבד הטקסט הבסיסי ותאריכים חשובים בחייו של הנפטר, נסו גם להוסיף תיאור תמציתי של חייו, מידותיו ופועלו.

תיאור של הנפטר ופועלו

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
פינוי אשפה
כמה עולה טוחן אשפה מקצועי?

טוחן אשפה הפך לנפוץ במטבחים מודרניים, הוא מאפשר לנו להיפטר מפסולת מזון בקלות ובמהירות. עבור בשלנים ואנשים בכלל, רכישת

יועץ עסקי
יועץ עסקי ארגוני

ישנם סוגים רבים של יועצים ארגוניים, אולם בסופו של דבר כולם נושאים באחריות דומה ביחס לחלק מהדברים. המכנה המשותף

איש תחזוקה
איך לתקן ניאגרות סמויות

התחדשתם בניאגרה סמויה לשירותים? תתחדש! סביר להניח שאתם מקבלים שורה ארוכה של מחמאות בכל פעם שאתם מארחים ואתם נהנים