נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דרכים משתלמות לחסכון

השקעה

כולנו רוצצים לחסוך לעתיד. גם בממשלה זיהו את הצורך בחיסכון מקדים והקימו את תוכנית חיסכון לכל ילד במסגרתה מידי חודש מופרשים 52 שקלים לטובת קופת חיסכון על שם הילד. כאן בכתבה נסקור דרכים משתלמות אפשריות לניהול כספי החיסכון שלכם. אם יש לכם רצון לחסוך כסף לעתיד, אתם מוזמנים להמשיך איתנו.

 

השקעה בתיק השקעות

קיימים בתי השקעות רבים המציעים ניהול תיק השקעות. השקעה כזו מאפשרת חיסכון רווחי בעל תשואה שמכפילה את עצמה מידי תקופה. השקעה כזו לא תתאים למי שמעוניין לחסוך לתקופה קצרה, אלא אך ורק לתקופה ממושכת.

 

במסגרת השקעה זו אתם פותחים חשבון בנק לטובת תיק ההשקעות ובית ההשקעות מנהל את ההשקעות בתיק שלכם. השקעה כזו מצריכה הון ראשוני של לא פחות מ-250 אלף ₪. לכן, היא לא תתאים לכל אחד. אתם יכולים להתאגד מספר חברים או בני משפחה להשקעה משותפת. בהשקעה בתיק השקעות אתם מקבלים מנהל תיק שהוא אחראי על ההשקעות שלכם. הוא לא יבחר מסלול שלא עונה להגדרות הראשוניות שהצבתכם כך שאתם אחראים על גובה הסיכון בתיק.

 

השקעה בקרן השתלמות

בתור שכירים לא תוכלו לפתוח לעצמכם קרן השתלמות. אך אם אתם עצמאים, ניהול קרן השתלמות יכול להוות חיסכון מושלם עבורכם. אתם מפרישים מידי שנה או חודש לקופת ההשתלמות שלכם, הכסף מצטבר ומושקע על ידי החברה באפיקי הון שונים ואתם אלו המרוויחים. השקעה בקרן השתלמות מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כהשקעה רווחית.

 

השקעה בהלוואה חברתית

קיימות חברות רבות המציעות הלוואות חברתיות. החברות מציעות מעין תיווך בין משקיעים ללווים. המשקיעים משקיעים בחברה, החברה מלווה את כספם לאנשים שצריכים הלוואה וגובה על כך ריבית. את עיקר הריבית מרוויחים המשקיעים וכך הם נהנים מתשואה מובטחת שלא תלויה במדדי שוק ההון. שימו לב, לא בדקנו מה אומרת ההלכה על ריביות אלו ועל כל אחד לפעול כפי הבנתו והשקפתו.

 

השקעה בקופת גמל

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון ידוע ברווחיותו. על כל מספר זהות ניתן לפתוח קופת גמל אחת כלך שלא תוכלו לפתוח מספר קופות. הסכום לחיסכון בקופות אלו מוגבל ל-70,000 ₪ לשנה. חיסכון זה יתאים למעוניינים להשקיע כל סכום. מרבית הישראלים בוחרים לפתוח קופת קמל להשקעה עבור ילדיהם בשל רווחיותה.

תנאי קופת גמל הם גמישים וכשאתם בוחרים אחת כזו, כדאי שתבדקו את גובה דמי הניהול הנלווים לה יחד עם בדיקת גובה התשואה והסיכון הנלווים.

 

לסיכום

קיימות אופציות רבות לאפיקי חיסכון. סיכמנו כאן 4 דרכים משתלמות לחסכון. כדי להנות מאפיק חיסכון בטוח, כדאי לערוך סקר שוק מקדים, לבחון את האופציות הקיימות ואל להיעזר ביועץ השקעות מומחה שידע לכוון אתכם באפיק ההשקעה הנכון לצרכים האישיים שלכם. לא כל מה שיתאים לשני יתאים גם לכם.

השקעה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים