נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

 4 טיפים כדי להימנע מתאונות דרכים

מאזניים

דרכים רבות קיימות כדי להימנע מתאונת דרכים במיוחד בעקבות מיומנויות הנהיגה שמשתפרות, הציות לחוקי תנועה והשימוש במערכות שמתריעות מפני סטייה מנתיב ולצערנו יחד עם

כל אלו אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מעורבים בתאונה כי הייתה בעיה בכביש, נהג שלא פעל לפי החוק, אך מה שבטוח חשוב להצטייד בביטוח רכב שיגן  עליכם במקרה של תאונה. 

 

זמן קריטי

שניה בנהיגה היא המון זמן שעובר לנו עם הרכב ולכן חוסר תשומת לב יכול להוביל אותנו במהרה לתאונה. זה יכול להיגרם מהודעת וואטסאפ שפתחנו כדי להתעדכן, החלפת תחנה ברדיו, ניקור של עייפות או כל דבר אחר שגירה אותנו והסיח אותנו מהנהיגה עצמה. כמובן שאי אפשר להיות מרוכזים במאת האחוזים, אך החוכמה היא לזהות את המצבים שבהם אנחנו פחות ערניים. במקרים כמו אלו מומלץ להאט את הנהיגה ולשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפניכם וכמובן לעצור להתרעננות במקרה הצורך.

נהיגה מאחורי ההגה מחייבת אתכם להיות ערניים ומרוכזים וכדי להימנע מהסחות דעת עדיף שהטלפון לא יהיה קרוב אליכם. כבו את כל ההתרעות המציקות של אתרי החדשות והרשתות החברתיות והתרכזו בנהיגה.

 

קחו את ההגה בשתי ידיים

בשיעור הראשון של הנהיגה כולנו למדנו לשים את הידיים על ההגה כשיד אחת תמיד הפצירו בנו תשמש רק להפעלות הרכב כמו החלפת הילוכים. תקנה מספר 28 א׳ בתקנות קובעות כי ״נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה״ ולכן מי שרוצה לטעום מהקפה או ללגום שלוק מבקבוק המים חייב לעשות עצירה מלאה.

 

השפעות כאלו ואחרות

הקמפיין של לשכת הפרסום הממשלתי שאומר כי לא שותים אם נוהגים חקוק במוחנו, אך שכחו שם להוסיף גם כל מיני תרופות וסמים שיכולים לפגוע בשיקול הדעת ובמיומנות הנהיגה שלנו ולכן חשוב לשים לב לכך.

 

הכן רכבך לכל עונה שלא תבוא

עונת הגשמים ונהיגת חורף כאן כדי להישאר וחשוב להתרגל אליהם. זמן טוב לפני לבדוק את צמיגי הרכב, בלמים, מגבים, פנסים ולהימנע מנהיגה עם מעיל שיכול לסרבל תנועות. תדאגו שתמיד יהיו מטליות ותרסיס למניעת הצטברות של אדים.

לאחר העונה הזו יגיע הקיץ ולרשימה הקודמת תוסיפו גם טיפול במערכת המיזוג והאוורור, המצבר והקירור של המנוע. בימים אלו תנעלו נעליים שאוחזות היטב את הרגליים וכמובן צילון לשמשה הקדמית.

יש עוד דברים רבים שכל אחד מאיתנו צריך ויכול לעשות כדי להקטין את הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים:

שיהיו חדורות לכל הנוסעים ברכב, שמירה על 2 שניות מהרכב שלפניכם והורדת המהירות כאשר תנאי מזג האוויר קשים.

ולסיום חשוב לזכור כי גם אם אתם הנהגים הכי זהירים בעולם אתם לא לבד בדרכים ולכן שמרו את שתי הידיים על ההגה ואת עיניכם על הכביש.

לפרטים נוספים צרו קשר עם ערן עקראווי עורך דין.

 

כלי רכב לאחר תאונה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין