נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טיפים להתחבב על הבוס

מד

אם אתם עובדי כשכירים, ודאי יצא לכם להיתקל בסיטואציה שהייתם צריכים לגרום לבוס להיות מרוצה.

הבוס אחראי עליכם באופן ישיר, וכפועל יוצא מכך – גם על התפקיד שלכם וגובה המשכורת שתקבלו.

במידה ותרצו להתחבב על הבוס, בתקווה לקבל העלאה בשכר או לקבל קידום – ריכזנו מספר טיפים בהם תוכלו להשתמש.

 

המובן מאליו – עבודה יעילה ואיכותית

אין בוס שלא מעריך ומוקיר עובדים שעובדים בצורה טובה ויעילה. אם יש משהו שעובדים לא תמיד לוקחים בחשבון, הוא שמעסיקים רבים התחילו מלמטה – היו עובדים שכירים בדיוק כמוהם, ולאט לאט התקדמו במעלה השרשרת עד שהגיעו לתפקיד ניהולי.

אי לכך, מרבית המעסיקים מודעים באופן מלא למשך הזמן שלוקח לבצע כל משימה. אם תבזבזו זמן, ותתרצו את העיכוב בסיום המשימה בכך שהיא לוקחת זמן רב – ייתכן שהאמון של הבוס בכם ייפגע.

 

הגדלת ראש

אחד הדברים שמאפיינים עובדים מצטיינים הוא היכולת להגדיל ראש בעבודה, כל עוד הדבר נמצא בתחום סמכותם. עובדים שמבצעים מטלות במהירות ובצורה איכותית, מציעים הצעות ייעול, בונים קשרים עסקיים נחוצים – אלו עובדים שבוסים נוטים לאהוב, ואף לצ'פר בהעלאה בשכר או קידום לתפקיד בכיר יותר.

 

תרומה לסביבת עבודה נעימה

עובדים רבים נמצאים בעבודה לאורך רוב שעות היום, ועל כן כל עובד מעוניין בסביבת עבודה חמה ונעימה, כזו שהוא יוכל להרגיש בה בבית.

תדאגו להיות אתם העובדים שמשרים אווירה נעימה ונינוחה במשרד. תיצרו קשרים עם עמיתיכם לעבודה, תברכו אותם לשלום בעת הגעתם למשרד ובעת עזיבתכם, ואולי אפילו תוכלו לתכנן מדי פעם ערבי גיבוש לעובדים. כשהבוס יראה שאתם תורמים לאווירה נעימה ורגועה בעבודה, כנראה שהמניות שלכם יעלו אצלו.

 

שימור לקוחות

קשרי עבודה ושיתופי פעולה בין המשרד ללקוחותיו אלו דברים בסיסיים ונחוצים לרוב מקומות העבודה. מומלץ להשקיע בפיתוח קשרים עסקיים אלו, גם אם זהו לא חלק מהגדרת התפקיד המדויקת שלכם (כמובן, כל עוד זה בתחום סמכותכם – שלא יצא מצב בו אתם חורגים מסמכות).

פעמים רבות הלקוחות יספרו לבוס אודות הקשר שלהם עם העובדים שלו – בצורה זו תוכלו לגרוף מחמאות שעשויות לגרום לבוס לראות אתכם באור חיובי ולזכות בהערכתו.

 

קיבלתם את הקידום המיוחל? ייתכן שמגיעים לכם החזרי מס!

במידה והטיפים הועילו לכם ועזרו לכם לקבל קידום בעבודה, ואיתו גם משכורת גבוהה יותר – אתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס בגין שינויים במשכורת.

הדיווח לרשויות המס נערך באופן שנתי, ולכן אם התחלתם את שנת המס במשכורת מסוימת, ובמהלך השנה משכורתכם השתנתה – זוהי עילה לקבלת החזרי מס. חשוב לדעת שלרוב החזר המס לא יינתן בצורה אוטומטית, אלא תצטרכו להגיש בקשה לרשויות המס, בליווי המסמכים הרלוונטיים (תלושי השכר שמראים את ההפרשים בשכר שקיבלתם ומסמכים נוספים שיכולים לשמש כאסמכתא לזכאותכם להחזרי המס).

 

 

מנהל

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי