נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טיפים למציאת האורתופד המושלם

אורטופד

אורתופדיה עוסקת בבריאות מערכת העצמות ומערכת השרירים, בהן כל פגיעה או ליקוי עלולים לפגום בתפקוד הפיזי וכן לגרום לכאב. במצב כזה, יש צורך בסיוע של רופא אורתופד מומחה וכדאי לבחור את האורתופד המושלם כדי להבטיח אבחון נכון וטיפול מועיל. איך מוצאים את האורתופד המושלם עבורכם? להלן ארבעה טיפים:

 

הקשיבו לגוף

השלב הראשון הוא להקשיב לגוף שלכם, לשים לב לכאב – למקור שלו, לעוצמה, לתדירות, לסוג הכאב ולאופן שבו תנועה משפרת את המצב או מחמירה אותו. אלה הם המאפיינים שיעזרו לכם להבין מי הוא האורתופד המושלם עבורכם. ישנם אורתופדים שמומחים לתחומים שונים, ולעתים מדובר במומחיות ספציפית במיוחד, כמו אורתופדים שמתמחים בטיפול בכף היד למשל, או אורתופדים שמתמחים בניתוחים של מפרקים גדולים כמו הירך והברך, כדוגמת פרופ׳ רונן דבי – אורתופד מנתח.

הקשיבי לגוף שלך

1 – היו קשובים להמלצות בסביבתכם הקרובה

המלצות מפי אנשים קרובים, אמינים ורלוונטיים הן אפשרות מצוינת לסיוע בבחירת האורתופד שלכם. כאשר מדובר על קרובי משפחה, על חברים או על מכרים, סביר שתוכלו לקבל מידע מפורט על האורתופד, ועל איכות ויעילות הטיפול שלו. חשוב לזכור לוודא שמדובר באורתופד בעל מומחיות רלוונטית, כיוון שאין סיבה לחקור אודות אורתופד שמתמחה בפציעות ספורט כאשר הצורך הוא ניתוח החלפת מפרק למטופל מבוגר. גם האפשרות לפנות לאנשים שאתם מכירים בתחומים משיקים לאורתופדיה, היא אפשרות טובה. תוכלו לפנות למשל לרופא המשפחה, לאנשי מקצוע בתחום הספורט או בתחום הבריאות.

 

2 – השתמשו במידע המקוון

האינטרנט הוא אוצר בלום של מידע, שלמזלנו, מנועי החיפוש הפכו לספר פתוח. באינטרנט תוכלו למצוא רשימות של רופאים מומחים שעובדים באזורכם הגיאוגרפי. תוכלו גם להשתמש בכוח הלא מבוטל של הרשתות החברתיות, לחפש או לבקש מידע אודות אורתופדים, ולקבל עדויות וביקורות על אורתופדים שונים.

 

בדקו הסדרים עם קופת החולים

חשוב לזכור שהאורתופד המושלם צריך להתאים לכם גם מהפן הכלכלי. כדאי לבחון את רשימות הרופאים בעלי הסדרים עם קופת החולים שבה אתם חברים, או את המכונים והמרפאות שעובדים בהלימה עם הגדרות הביטוח המושלם או ביטוח הבריאות הפרטי.

 

פגישת היכרות

הפגישה הראשונה עם האורתופד שנבחר היא הזדמנות להתרשם ממנו כרופא וכנותן שירות. זה גם  הזמן הנכון להציג בפני הרופא את רשימת התסמינים שהכנתם מראש או לשאול אותו שאלות שחשובות לכם – על ההליך הכירורגי אם נדרש, על אפשרויות הטיפול השונות, על התוכניות לשמירה על מצב שפיר לטווח הארוך ועל ניסיונו. חשוב שתחושו בנוח ותתנו ברופא אמון מקצועי. אם הפגישה הראשונה הוכיחה שאין התאמה מקצועית ביניכם לבין האורתופד, אל תהססו להמשיך בחיפוש אחר האחד המתאים לכם.

 

לסיכום

ההשקעה בבחירה מושכלת של אורתופד משתלמת בסופו של התהליך. אם האורתופד המושלם החזיר יכולת תנועה ושימוש והצליח להקל על הכאב או להעלים אותו -המאמץ היה שווה. אז תבחרו נכון – בהצלחה!

אורטופד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
שמירה על בריאותך
5 טיפים לשמירה על הבריאות שלך

שמירה על בריאות טובה היא ערבון לניהול חיים מספקים ופרודוקטיביים. למרבה הצער, הרגלים מסוימים, כמו צריכת אלכוהול מופרזת, עלולים