נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 קורסים שחשוב להכיר במכון עליה

יהודים

במכון עליה שהיא המכללה המובילה בארץ ובעולם בהכשרת מקצועות קודש ניתן ללמוד באופן הלכתי ומסורתי קורסים שיסייעו לכם לעסוק במקצוע קודש מכובד ולהתפרנס בכבוד. המאמר יפרט 4 קורסים מובילים שכדאי להכיר במכון.

 

1 – קורס משפצי תפילין

מכון עליה הוא המקום האידיאלי והמוביל ביותר ללימוד מקצועות קודש. למכון יש יותר מ-20 אלף בוגרים העוסקים במקצועות קודש מסורתיים, מעניינים ומכובדים. אחד מהקורסים עוסק בשיפוץ תפילין. על מנת לעסוק בתחום זה יש ללמוד באופן מדויק כיצד להכניס ולהוציא הפרשיות בתפירה ובצביעה על פי המסורת ועוד. למרות ששיפוץ תפילין הוא אינו מורכב מבחינה טכנית, יש להיות בקיא במלאכת השיפוץ כהלכתו. בקורס לומדים במפעל לשיפוץ תפילין את כל הפרקטיקה הנדרשת שתעניק לכם מקצוע מכובד בעתיד.

 

2 – קורס מוהלים מוסמכים

על אף שישנו ציבור הפונה לרופאים כירורגים על מנת לערוך את טקס הברית ועל אף שלא נדרשת תעודה כדי להיות מוהל, המקצוע מתוקף אחריותו הגדולה מחייב הכשרה מקצועית, רפואית והלכתית. ישנם מאות רופאים כירורגיים העוסקים בכך אך אין להם שמץ של ידע הלכתי. לפיכך, הקורס מקנה ידע הלכתי, רפואי, כירורגי ומעשי. מבחינה הלכתית הקורס מעניק ידע על מהות ברית המילה, אומנות המילה, החובה לימול, מילה בצומות, מילה בשבתות ועוד. מבחינה מעשית לומדים על כלי המילה, השלבים של המילה (הפרדה, תפיסה, הכנסת מגן, חיתוך, פריעה, מציצה וחבישה). מבחינה רפואית לומדים כיצד לבדוק את הוולד לפני הברית, כיצד להנחות את ההורים, סיבות רפואיות המונעות מילה בזמן, סיבוכים רפואיים והוראות לאחר הברית. מקצוע המוהל הוא מקצוע מבוקש במיוחד בקרב הציבור המאמין ולכן יש לו חשיבות רבה.

 

3 – קורס ניקור

קורס ניקור הוא אחד מהקורסים החשובים ביותר במכון עליה. הניקור עוסק בהוצאת החלקים האסורים לאכילה מהבהמה לאחר שנשחטה למהדרין. המטרה היא להוציא את החלב על פי האיסור שיהיה עם הגידים הבשריים. לפיכך, יש לנקר אותו מהבשר לפני שממליחים אותו. מקצוע הניקור הוא מקצוע שיש לדקדק בו ולהיות בקיא מבחינת הלכה וכשרות כיוון שהאחריות של המנקר עולה על אחריותו של הטבח. בקורס האורך כחצי שנה מקבלים ציוד לניקור יוקרתי הכולל: סכיני פירוק וקילוף, משחיז סכינים ועוד. בנוסף, לומדים מבחינה תיאורטית ומעשית כיצד לפרק את חלקי הבהמה וכיצד לנקר אותה באופן יסודי.

 

4 – קורס מסדרי חופה וקידושין

כבוגרי קורס מסדרי חופה וקידושין תוכלו לשמור על המסורת היהודית ולהכין את הזוג לחופה ולאחריה. האחריות לברר את כשרות הזוג, הכנה לפני החופה וליווי לאחריה היא משמעותית הן מבחינה הלכתית והן מבחינת הזוג העומד לבוא בברית הנישואין. חוץ מהדרכה מעשית של חתונה בפועל, הקורס יעסוק במילוי הכתובה, חופת נדה, הטלית והטול, חופה לעדות שונות, נהלי הרבנות ועוד. (מוגש מאת מימון בדוש בניית אתרים).

קורסים עליה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא דת