נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 דרכים לדעת שיש טרמיטים בתוך הקיר

טרמיטים

עבור כולנו, טרמיטים יכולים להיות מטרד מאוד גדול, הם עלולים לעשות המון נזק לרכוש בבית ולהרוס את הרהיטים ואפילו את הקירות עצמם. רבים לא יודעי אבל רוב הזמן לא תצליחו לראות את הטרמיטים ב"פעולה" משום שהם  רגישים לאור ולכן יוצאים החוצה בלילה. רוצים לדעת איך לגלות שיש לכם טרמיטים בתוך קירות הבית? מוזמנים לקרוא את הכתבה ולגלות על 5 סימני זיהוי.

 

  1. תעלות בוץ 

גורם הזיהוי הכי נפוץ וברור הן תעלות העשויות מבוץ שהטרמיטים בנו אצלכם ברחבי הבית. הטרמיטים בונים אותם מחלקי שבבים של עץ כדי להתנייד ברחבי הבית שלכם. אם יש לכם תעלות כאלו סביר מאוד להניח שיש לכם טרמיטים. הדברת טרמיטים המלצות היא הדרך המהירה ביותר להיפטר מהנזק שיוכלו לגרום כל עוד הם גדלים ומתפתחים.

 

  1. חלקים חלולים בקיר 

תוכלו לחפש אחר חלקים בקיר שכשדופקים עליהם שומעים שיש בתוך הקיר חור או שהוא חלול. אם אתם יודעים שהקיר הזה לא היה ככה בעבר, סימן שהטרמיטים אכלו אותו מבפנים ולכן הוא נהיה חלול.

 

  1. בועות אוויר

בקירות בעלי צבע חדש או טפט, ניתן יהיה להבחין באופן חריג מהרגיל בבועות אוויר קטנות. יכול להיות לזה עוד סיבות אחרות כמו נזילה, אך זהו גם סימן לאכילה של הקיר על ידי טרמיטים שהובילה לכניסה של לחות לתוך העץ.

 

  1. נזקים גלויים או סמויים

כמובן שאם תראו רהיטים עם סימנים של אכילה או רהיטים שמתחילים להתפורר, זהו סימן מאוד ברור לטרמיטים, אבל עוד סימן מאוד חשוב הן תקלות הקשורות לדלתות או לחלונות שלא נסגרים טוב או שהמסגרת שלהם לא מחזיקה. יכול להיות שהטרמיטים אחלו את הדפנות של החלון או את אזור המסילה שלו מה שיכול להוביל או לחלון מתנדנד או לחלון שלא נסגר בשל התנפחות של המסגרת שלו שנובעת מלחות שנכנסה בגלל אותם טרמיטים.

 

  1. רעשים מוזרים 

את הטרמיטים אפשר ממש לשמוע מתהלכים בתוך קירות הבית לכן אם תראו את שאר הסימנים באזורים מסוימים, תוכלו לנסות להאזין ולשים לב אם אתם שומעים קולות מוזרים בתוך הקיר. בנוסף, לפעמים הטרמיטים עושים קולות קטנים שנשמעים כמו מעי קליקים כשהם מרגישים באיום או כתקשורת בניהם. זהו עוד צליל שתוכלו לשמוע.

 

דרכים נוספות לזהות את הטרמיטים

קודם כל הכי טוב זה לפנות למקצוען כמו מדביר טרמיטים מומלץ שידע לזהות בעצמו אך הינה עוד סימנים שיעזרו לכם לזהות את הטרמיטים הם צבעם החום ששונה מצבעם השחור של הנמלים (למרות שהרבה אנשים מתבלבלים בניהם), הצבתות שיש להם בקדמת הפה, והכנפיים החומות אצל חלקן. דרך נוספת לזהות את הטרמיטים היא לשפוך נסורת בנקודות חשודות בבית שלכם כדי לראות אם היא נאכלת ונעלמת עם הזמן. אז פנו כמה שיותר מהר למדביר כדי לסלק את הטרמיטים כמה שיותר מהר, בהצלחה

טרמטימים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים וטיפים