נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 הצעדים לפני בחירת משרד עורכי דין

Attorney

מחפשים עורך דין? אל תתפשרו על המשרד הראשון שנתקלתם בו. לפני שבוחרים משרד עורכי דין חשוב לבצע תחקיר מעמיק, על מנת שתוכלו לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר עבור התיק שלכם. הכנו לכם כמה טיפים לבחירת משרד עורכי דין

 

עושים תחקיר ראשוני

כמעט כל אדם יצטרך בשלב כלשהו בחייו להיעזר בעורך דין: בין אם מדובר באירוע משמח כמו רכישת דירה או באירוע קשה כמו גירושין, יש נקודות רבות בחיים שבהן יש צורך באדם שיודע את החוק. עם זאת, חשוב להבין שלא כל עורך דין יכול לסייע לכם בכל תיק: לעורכי דין יש התמחויות ספציפיות, וכחלק מתהליך ההכשרה שלהם הם מתמקצעים בתחום מסוים. עורך דין פלילי הוא לא האדם לפנות אליו כדי לנסח הסכם גירושין, ועורך דין בתחום הייטק הוא לא הכתובת לתיקים הנוגעים לאיכות הסביבה. לכן, לפני שמתחילים לחפש עורך דין, חשוב להבין מה סוג התביעה שאתם רוצים להגיש – ולחפש עורכי דין שמתמחים בתביעות מסוג זה.

 

מבקשים המלצות

כאמור, רוב האנשים הבוגרים נדרשו מתישהו במהלך חייהם להיעזר בעורך דין. זה אומר שככל הנראה, לחברים ולבני המשפחה שלכם יהיו המלצות לעורכי דין אמינים ומקצועיים שסייעו להם. המלצות מחברים ומשפחה הן דרך טובה לצמצם את החיפוש לאנשי מקצוע מהימנים, שאתם כבר יודעים מראש שכנראה אפשר לסמוך עליהם. אל תתפשרו על המלצה אחת: תערכו רשימה עם מספר שמות, ותמשיכו בסקר שוק כדי להבין מי הכי מתאים לכם.

 

מחפשים באינטרנט

השלב הבא הוא העמקת התחקיר על המועמדים שלכם. עורך דין זה לא איש מקצוע שכדאי לבחור בקלות דעת, ובטח שלא כדאי ללכת על האופציה הכי זולה. בסופו של דבר, המקצועיות של עורך הדין היא חלק מכריע מהגורמים להצלחת התביעה. לכן, כדאי לחפש את עורכי הדין שאתם מתלבטים ביניהם באינטרנט, לקרוא על המוניטין שלהם ולראות אם יש להם הצלחות בתביעות בתחום של התביעה שלכם. לחברות עורכי דין רציניות יש אתרי אינטרנט בהם תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש, למשל – https://pitzuim.co.il.

 

מראיינים כמה עורכי דין

אחרי שצמצמתם את הרשימה, אפשר להיפגש עם שניים-שלושה מועמדים ולשוחח איתם. בשיחה הזאת כדאי לשאול על ניסיון מקצועי, על הישגים ותקדימים, וגם לא בושה לשאול על כישלונות (למשל, "האם אי פעם הוגשה נגדך תביעה על רשלנות מקצועית?"). כמובן שחשוב לברר גם מה שכר הטרחה שתתבקשו לשלם.

 

בוחרים חכם

בתום תהליך הסינון, כדאי לבחור בחברת עורכי דין בעלת מוניטין, עם ניסיון משמעותי בתחום שבו אתם מעוניינים להגיש תביעה, ועם צוות מקצועי ואיכותי. שכר הטרחה צריך להיות פקטור, כמובן, אך לא כדאי לבחור לפי המשרד שמציע את המחיר הנמוך ביותר – ייתכן מאוד שזה מעיד על רמה נמוכה של שירות.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין